Zadzwoń: +48 81 881 08 76+48 81 881 08 76

lub kliknij i zostaw swoje dane, a my oddzwonimy do Ciebie!

Proszę o kontakt:

Wyślij
* Pola wymagane

Oferty specjalne

Weekend Boże Ciało & Kazimierz Dolny

499 zł / 2 osoby
Zobacz więcej

Wakacje w Kazimierzu

1780 zł / 2 osoby
Zobacz więcej

Kazimierz & Love

1690 zł / 2 osoby
Zobacz więcej

Kazimierz Dolny

 

Kazimierz Dolny to bardzo malownicze miejsce w Polsce. Pięknie położone nad Wisłą, w samym sercu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Z wiele powodów przyciągał artystów malarzy i nie była to tylko szczodrość natury, która niewielką przestrzeń miasteczka obdarzyła wzgórzami, wodą Wisły i niebem bliższym stronom śródziemnomorskim.

Tę przestrzeń równie bogato wyposażyła historia – jej koleje poprzez świetność do ruiny pozostawiły świadectwa sztuki w postaci zabytków architektury, których usytuowanie w krajobrazie tworzyło naturalny motyw do malowania.

Kazimierz Dolny pojawił się jako wyjątkowe miejsce dla malarstwa plenerowego. Przyjeżdżali tu Pruszkowski, Michalak, Brandt, Gierymski, John, Ślewiński oraz setki innych artystów malarzy.

 

Na terenie dzisiejszego Kazimierza już we wczesnym średniowieczu istniała osada zwana Wietrzna Górą, którą wraz z okolicznymi wioskami w końcu XII w (1181 r.) książę Kazimierz Sprawiedliwy nadał siostrom norbertankom z krakowskiego Zwierzyńca. Przypuszcza się, że to właśnie siostry zmieniły nazwę osady na "Kazimierz" na cześć swego dobrodzieja. Najstarszy dokument, w którym pojawiła się ta nazwa pochodzi z roku 1249.

Z czasów średniowiecza pochodzi kamienna wieża - zwana Basztą - która prawdopodobnie stanowi pozostałość pierwotnego zamku. W połowie XIV w. z rozkazu Kazimierza Wielkiego został wzniesiony poniżej Baszty również kamienny Zamek. Dotąd zachowała się legenda o związku tego króla z piękną Żydówką Esterką, dla której władca jakoby wybudował w pobliskiej Bochotnicy zamek, połączony lochami z kazimierską fortecą. Król Kazimierz także nadaje osadzie prawa miejskie.

Wiek XVI i XVII to okres rozkwitu miasta, które położone nad Wisłą - głównym w tym czasie szlakiem handlowym - bogaci się na handlu, zwłaszcza zbożem. Upamiętniają to piękne spichlerze zbożowe stojące wzdłuż brzegu rzeki, a także zbudowane na planie renesansowym miasto z wspaniale dekorowanymi kamienicami bogatych kazimierskich rodów kupieckich Przybyłów, Celejów, Górskich. Wtedy miasto ma już 3 świątynie, z których najpiękniejsza jest odnowiona w stylu renesansu lubelskiego Fara, z umieszczonymi w niej ok. r. 1620 największymi w ówczesnej Polsce organami.

Po I wojnie światowej Kazimierz staje się Mekką artystów, głównie malarzy. W 1923 r. Tadeusz Pruszkowski, profesor Szkoły Sztuk Pięknych w Warszawie inicjuje organizowanie tutaj letnich plenerów malarskich dla swoich studentów. Zawiązuje się tu Bractwo św. Łukasza, do którego należał m. in. jeden z uczniów profesora osiadły w Kazimierzu na stałe, Antoni Michalak. W 1927 r. Kazimierz odzyskuje prawa miejskie.

II wojna światowa kończy w historii Kazimierza rozdział wspólnoty chrześcijańsko - żydowskiej, która funkcjonowała w Kazimierzu od czasów średniowiecza. Dziś po ludności wyznania mojżeszowego pozostała tylko XVIII - wieczna synagoga, budynek jatek koszernych i kirkut.

Po wojnie miasteczko odradza się jako ośrodek artystyczny i turystyczny. Znów zjeżdżają tu malarze pejzażyści, na stałe osiadają w Kazimierzu Maria i Jerzy Kuncewiczowie.

Duże festiwale w Kazimierzu Dolnym:

 • Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych - czerwiec
 • Festiwal Kazimiernikejszyn - lipiec (muzyka alternatywna)
 • Festiwal Filmowy "Dwa brzegi" - sierpień
 • Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych - wrzesień
 • Festiwal Kultury Żydowskiej - sierpień
 • letnie koncerty muzyki organowej i kameralnej w Farze - lipiec, sierpień
 • dodatkowo odbywa się wiele mniejszych i kameralnych imprez kulturalnych

Godne zwiedzenia są również muzea:

 • Muzeum Przyrodnicze
 • Kamienica Celejowska
 • Muzeum Sztuki Złotniczej
 • Kuncewiczówka
 • oraz liczne galerie sztuki

 

Kazimierz Dolny aktywnie

Kazimierz Dolny oferuje szeroki zakres możliwości aby Państwa wypoczynek był aktywny. Ruch, twarzą w twarz z Kazimierskim Parkiem Krajobrazowym, daje wspaniałe doświadczenia.
Przejażdżka rowerowa po masywach Środkowej Wisły, wspinaczka na Kamieniołomy, spływ łodzią pychową po Wiśle, spacer do zabytkowego Męćmierza lub wizyta na Zamku w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu na wysokim wzniesieniu, są wspaniałą odskocznią od codzienności. Kazimierz Dolny to miejsce nieskończonych odkryć dla tych, którzy lubią spędzać aktywny wypoczynek w zimie oraz latem.
 

ROWERY:

Kazimierski Par Krajobrazowy oferuje proste i umiarkowane trasy rowerowe dla każdego. Wspaniałe widoki nad Wisłą, trudniejsze odcinki w Kamieniołomach oraz innych wzniesieniach, a ostre zjazdy w lessowych wąwozach dają niezapomniane wrażenia.

Jeżeli nie masz ochoty na wyjazd z własnym rowerem, Vincent - Sztuka Wypoczynku zapewnia bezpłatne udostępnienie rowerów dla wszystkich swoich gości. Oto przykładowe trasy wycieczek: http://www.kazimierzdolny.pl/trasy_rowerowe/

 

SPŁYW KAJAKOWY:

spływy kajakowe doliną Chodelki prosto do Kazimierza Dolnego wzdłuż brzegu przez Męćmierz, dla osób kochających przyrodę i piękne widoki. Istnieje możliwość zorganizowania spływu inną, wcześniej uzgodnioną trasą.

Dla gości Vincent - Sztuka Wypoczynku organizujemy spływy kajakowe po Wiśle. 

 

MIEJSKA PLAŻA NAD WISŁĄ:

W Kazimierzu Dolnym można plażować jak nad morzem. Nad Wisłą jest bardzo duża (ok 600 x 250m), wspaniała, piaszczysta plaża. Wisła jest płytka na tym odcinku, więc można korzystać z jej dobrodziejstw. Dlatego naszym Gościom polecamy plażowanie nad Wisłą.

Wejście na plażę znajduje się w połowie ulicy Krakowskiej naprzeciwko Spichlerza PTTK ok. 300 m od Vincent - Sztuka Wypoczynku.

W latach sześćdziesiątych plażowanie było jedną z większych atrakcji Kazimierza Dolnego. W sezonie letnim urokom wiślanego brzegu poddawało się bardzo wielu, a w niedzielne, upalne dni nawet do trzech tysięcy osób. Prawie pięćdziesiąt lat temu w następstwie regulacji Wisły, woda naniosła połać piasku naprzeciwko spichlerza PTTK. Tam powstała bardzo duża plaża, pomiędzy dwoma tamami, miała wielkość około 600 na 250 m. Wcześniej plaża znajdowała się bliżej rynku, na wysokości obecnej przystani.

 

DLA SMAKOSZY - RESTAURACJA BOTANIKA:

Restauracja Botanika w Kazimierzu Dolnym powstała z myślą o jedzeniu najwyższej jakości, zrodzona z pasji do gastronomii i smaku. Stworzyliśmy miejsce proste, ze wspaniałym i zdrowym jedzeniem.

Nasze dania są przygotowywane w oparciu tylko o świeże i najlepsze jakościowo produkty, bardzo często lokalnego i kazimierskiego pochodzenia, a więc znamy osobiście naszych dostawców. Owoce i warzywa kupujemy na lokalnym targu na Rynku Głównym w Kazimierzu. Nie stosujemy żadnych konserwantów oraz ulepszaczy. Dania od początku do końca są wynikiem naszej pracy i zaangażowania. Naszą misją jest zdrowe i prawdziwe jedzenie - www.kuchniabotanika.pl

 

BASEN W VINCENT:

Zapraszamy do kąpieli w naszym basenie, który znajduje się na zewnątrz i jest otwarty w porze ciepłej.

Przy basenie znajdują się leżaki, ręczniki oraz szlafroki. Bardzo blisko jest również boisko do boulli oraz obszerna sofa.

Polecamy na leniwe popołudnie!

 

NORDIC WALKING:

W zależności od kondycji oraz trasy forma treningu jest zróżnicowana pod względem na długości i stopnia zaawansowania.

 • I trasa - ul. Krakowska, wałem do promu, ul. Krakowska, Vincent (20 min - 30 min)
 • II trasa - ul. Krakowska, dołem do Męćmierza, Albrechtówka, ul. Krakowska do Vincent (45mm - 1 godz.)
 • III trasa - wąwóz Małachowskiego, ul. Słoneczna, ul. Krakowska, Vincent (1,5 - 2 godz.)
 • IV trasa - Zamkowa, Góry, Wąwóz Korzeniowy, Kwaskowa Góra, Nadrzeczna, ul. Krakowska, Vincent (3 - 4 godz)

 

NARTY I WYCIĄGI W KAZIMIERZU DOLNYM:

Kazimierz Dolny największą popularnością cieszy się w sezonie letnim, jednak zimą kiedy jest spokojniej w Kazimierzu i okolicach można naprawdę się zleraksować i oddać zimowym przyjemnościom. Znajdują się tu bowiem cztery ośrodki narciarskie.

Kazimierskie góry to łagodniejsze wzniesienia ale specyficzny klimat pozwala na funkcjonowanie czterem ośrodkom narciarskim z kilkunastoma wyciągami. Wyciagi sprawiają wiele radości mieszkańcom Kazimierza, Warszawy i Lublina oraz innych miast Polski. Tutejsza infrastruktura pomaga w stawianiu pierwszych narciarskich kroków jak doskonale sprawdza się dla bardziej wymagających narciarzy. Jest sposobem na aktywną rekreację, a możliwość zwiedzania pięknych okolic i wielu ciekawych miejsc sprzyja udanym urlopom zimowym.

Ośrodek w Kazimierzu Dolnym dysponuje 4 trasami zjazdowymi z wyciągami, szkółką narciarską, oświetleniem oraz wypożyczalnią sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego.

Stok narciarski w Kazimierzu Dolnym - www.stacjakazimierz.pl

 

JOGA W KAZIMIERZU DOLNYM:

Zajęcia indywidualne oraz w grupach. System treningowy, techniki kobiece, techniki oddechowe, medytacja.

Zajęcia plenerowe. Osoby zainetresowane prosimy o kontakt z recepcją.

 

NARCIARSTWO NIZINNE:

W Kazimierzu Dolnym są wspaniałe trasy dla uprawiania narciarstwa nizinnego - biegowego. Jedna z najlepszych znajduje się wzdłuż wału wiślanego od wjazdu do miasta, aż do Męćmierza - ok 5 km.

 

LOTY BALONEM:

Loty nad atrakcyjnymi rejonami turystycznymi Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz doliny Wisły. Loty odbywaja się 2 nowymi balonami, które pozwalają jednocześnie zabrać do kosza 10 osób, co daje możliwość wykonania jednego lotu dla ok. 20 osób.

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE:

Plenery malarskie z dobrymi kazimierskimi artystami. Warsztaty z wykorzystaniem równych technik plastycznych dla dzieci oraz dorosłych. Nauka wyplatania wikliny w różnych technikach wiliniarskich. Świetna zabawa ze sztuką. Osoby zainteresowane prosimy o konatkt z recepcją.

 

JEŹDZIECTWO KONNE:

W Kazimierzu Dolnym znajduje się piękna stadnina konna, która zaprasza do nauki jeżdżenia na koniu dzieci oraz dorosłych przez cały rok. Osoby zainteresowane prosimy o konatkt z recepcją w celu organizacji pobytu.

 

LOT HELIKOPTEREM:

Oferujemy usługi  z wykorzystaniem nowoczesnej gamy śmigłowców firmy Airbus Helicopters (Eurocopter), które charakteryzują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa, nowoczesnym designem oraz ponadprzeciętnym komfortem. Śmigłowce są ciche, wyposażone w luksusową kabinę, pilotowane są przez doświadczonych pilotów. 

Oferujemy loty z dowolnego miejsca w Polsce do Kazimierza Dolnego.

W naszej flocie posiadamy śmigłowce Eurocopter EC120, EC130, EC145. 
EC120 zabiera na pokład pilota + 4 pasażerów.
EC130 zabiera na pokład pilota + 6 pasażerów.

EC145 zabiera na 1-2 pilotów + 6-8 pasażerów.
Śmigłowce są nowe, wyposażone w luksusową kabinę VIP a przede wszystkim bezpiecznie pilotowane.

Wyposażenie kabiny zapewnia wysoki komfort dla pasażerów w trakcie lotu.

Lądujemy w odległości ok 400 m od Vincent.

hotel kazimierz dolny, hotele kazimierz dolny, kazimierz dolny, hotel vincent, hotel vincent kazimierz dolny, pensjonat vincent, kazimierz dolny, vincent, lubelskie, restauracja botanika, botanika, restauracja kazimierz dolny

Referencje

 
 
 

 

 

Szybki przelew

Opłać swoją rezerwację lub usługi bezpośrednio z naszej strony!

Po kliknięciu "Zapłać" Twoje zlecenie zostanie przekierowane na Przelewy24, gdzie dokończysz płatność.


Regulamin

Vincent wyjątkowe miejsce forbes kuchnia i wino

0brak produktów (0 zł)

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji niektórych usług. Możesz zmienić ustawienia i zablokować cookies na swoim urządzeniu. 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką cookies.

x